Faydabul Blog

Faydabul.com Blog ile gayrimenkul, otomotiv, dekorasyon gibi bir çok kategoride bilgi ve tecrübe edinmek için bu blogu takip etmenizi öneririz.

Mutfak Dekorasyonuna Kadınların Bakışı

Mutfak Dekorasyonuna Kadınların Bakışı

Ev alırken ya da kiralarken en çok mutfağını merak ederiz. Özellikle de kadınlar bu konuda oldukça hassas. Mutfak dekorasyonu güzel yapılmış bir evde her akşam en leziz yemek kokuları yayılır. Biz bir dönemin dizilerinden 'Çocuklar Duymasında' mutfak kelimesinin birden fazla anlamlarının olduğunu öğrenmiştik. Mutfakta yapılan kalabalık pazar kahvaltılarını, aşkla yapılan davet yemeklerini, en acımasız kız dedikodularının var olduğunu biliyoruz. Ve daha fazlası neler olabilir diye yemeklere sevgisini katan kadınlarımızın gözünde mutfak nedir diye okuyucularımıza sorduk. Mutfağa dair nasıl mesaj bıraktılar sizlerle paylaşalım.

  • Mutfakta geçirdiğim zamanlar  benim için terapi niteliği taşıyor. Çalışan bir kadın olduğum için akşamları bütün iş yorgunluğumu kendi zevkime göre dekore ettiğim mutfağımda atıyorum. Ev alırken öncelikle mutfağımın geniş, ferah ve güneş görmesine dikkat ederim. Bundan önce oturduğum evde mutfak çok sıkıntılıydı. Küçük ve yetersiz dolaplar bana yetersiz geliyordu. Şimdi dekorasyonunu yaptığım evimin her köşesinde huzur buluyorum. En çokta mutfağımda harikalar yaratıyorum.

    intema mutfakk

  • Mutfakta benim  kadar eşim de vakit geçiriyor. İkimizinde keyif aldığı bir ortam yarattık. Kahve köşesi tasarladık. Herkesin hoşuna gidebilecek sunumlar hazırlayarak eşimle mutfakta stresimizi atıyoruz.

  • Mutfak demek ocakta yemeğin pişmesi demek. Türk kahvesi yapıp tv de evlendirme programı izleyebileceğim genişlik demek. Biz öyle yapıyoruz kızımla.

  • Oturarak yemek yapmayı sevdiğim için mutfak masasının konforlu olanını tercih ediyorum. Sadece yemek yapmak ya da tatlılar hazırlamak demek değil bizim için mutfak aile sohbetlerinin en yoğun yaşandığı yerdir.

  • Eltimle bir araya gelince hiç salona geçemeyiz. Mutfakta yaptığımız dedikodunun tadını vermiyor salon :)

  • Mutfak dediğin bütün tabak çanak ne varsa hepsinin sığacağı büyüklükte dolaplarının olması. Geniş çekmeceler vazgeçilmezimdir.

    mutfak-stili-1100x758

Bunun gibi daha bir sürü yorumlar atan okuyucularımıza teşekkür ederiz. Türk halkı yemeyi sever ondandır ki çok eskilerden beri yemek kültürümüzden ve mutfağımızın zenginliğinden dünya ülkeleri fazlaca bahsetmekte. Ev alırken en çok üzerinde durulan konu da doğal olarak mutfağı oluyor. Satılık ya da kiralık ev aradığınızda en çok dikkat ettiğiniz konulardan biri de mutfağı ise hayalinizdeki mutfakta olması gerekenleri faydabul.com'a ayrıntılı şekilde talep bırakın, siz hiç zahmet etmeden gayrimenkul firmaları size hizmet sağlasın. Mutfağınızı yeniden dekore etmek istiyorsanız o zaman faydabul.com size yine yardımda bulunur. İlgili kategoriyi seçerek ücretsiz talep oluşturun hayallerinize kolayca kavuşun.

Mutlu ve bol sohbetli haftalar...