Faydabul Blog

Faydabul.com Blog ile gayrimenkul, otomotiv, dekorasyon gibi bir çok kategoride bilgi ve tecrübe edinmek için bu blogu takip etmenizi öneririz.

Balayına Çıkmadan Mutlaka Okuyunuz

Balayına Çıkmadan Mutlaka Okuyunuz

Evlilik yaşamının ilk günleri der sözlük.

Peki ya bu kadar basit mi anlamı?

Bazıları için balayı demek düğün sonrası ilk aylar demek iken, bazılarına göre de unutulmaz anların evlilikten sonraki adıdır. 

Düğünün gerginliği ve yorgunluğunu atmak için birebirdir.

Buyrun bir kaç balayı önerisi;

- Dikkat etmeniz gereken ilk önemli detayla başlayalım;

Mevsim: Eğer yurtdışı planınız varsa gideceğiniz yerin en uygun mevsimini seçin. Ya çok sıcak olur kavrulursunuz ya da yağmurdan başınızı çıkartamazsınız.

İyi araştırın.

Uzaklık : Eğer çok uzak bir yer seçerseniz aradaki saat farkı (jetlag) ve yol yorgunluğu gibi etmenler birikir ve neredeyse 2 gününüze mal olabilir. Eğer tatiliniz uzunsa bu bir sorun teşkil etmeyebilir ama kısaysa aman dikkat.

Vize : Vizesiz gidilen oldukça fazla ülke var. Vize beklemeden kolayca yurt dışı tatilinizi yapabilirsiniz.

Yoğunluk :  Özellikle temmuz ve ağustos ayları Avrupa'nın çok kalabalık olacağını aklınızda bulundurun ona göre ay seçimi yapın. eğer sakinlik seviyorsanız o aylardan uzak durun.

İstekler : Deniz, kum, güneş mi yoksa kültürel geziler, yemekler mi? Ne istediğinize karar vermeden ülke seçimi yapmayın. 

Rezervasyon : Mutlaka önceden rezervasyon yaptırın. Biletlerinizi önceden alın.

En pratik ve özel balayı seçenekleri için https://faydabul.com/ ' dan talep yapabilir, istediğiniz turu uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

İyi eğlenceler...