Sistem Nasıl Çalışır?

Sistem Nasıl Çalışır?


Faydabul.com 12 farklı sektör ve 47 kategoride, ihtiyacına uygun çözüm arayanları, hizmet vermek isteyen firmalarla buluşturan bir  platformdur. Web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamadan faydabul.com'u dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Faydabul.com anasayfasında ihtiyacınızı tarif edecek şekilde (Örneğin;Kiralık ev, Satılık otomobil,Ev taşıma) kısa bir  cümle yazın ve ''Ücretsiz Talep Oluştur'' butonuna tıklayın, ihtiyacınız olan kategoride hızlı ve kolayca oluşturduğunuz talebi tamamladıktan sonra gönderebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz talep faydabul.com müşteri hizmetlerine ulaşır. Mesai saatleri içerisinde oluşturduğunuz talebe yönelik, müşteri hizmetleri size kısa birkaç soru yöneltir ve size hizmet vermek isteyen firmalara talebiniz ulaştırılır(Mesai saatleri dışında gelen taleplerin onaylanması bir sonraki iş gününe devredilir).

İhtiyacınız doğrultusunda oluşturduğunuz talep, hizmet verenlerle paylaşıldıktan sonra birkaç saat içerisinde firmalar tarafından  dönüş sağlanır. Size dönüş yapan firmalardan bütçenize uygun teklifi veren birini seçerek hizmet verenle anlaşma sağlayabilirsiniz. Hizmet veren firmalar hakkında bizimle olumlu ya da olumsuz fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Talep oluşturduğunuz kategoride bulunduğunuz bölgede size dönüş yapacak  firma sayısının bilgisi verilir, ancak siz belirlediğiniz sayıda firmaların dönüş yapmasını isteyebilirsiniz.

''Sınırlı Dönüş'' seçeneğimiz ile faydabul.com'da ihtiyacınıza kaç firma dönüş yapsın istiyorsanız, o kadar firma sizinle iletişime geçer.

Ücretsiz talep oluşturabildiğiniz gibi  ''Arz'' seçeneği sayesinde evinizi faydabul.com gayrimenkul firmalarına  satabilir ya da kiraya verebilirsiniz.

Aynı şekilde otomobilinizi faydabul.com'da otomotiv firmalarına satabilirsiniz. Emlak ve otomotiv firmalarına gitmeden evinizde bu işlemleri gerçekleştirebilecek olmanız iş yoğunluğunda  hayatınızı kolaylaştıracak.

47 ve üstü kategorinin bulunduğu faydabul.com'da talep oluşturan, ihtiyaçlarına yönelik çözümler arayan bir kullanıcıyken, kendi sektörünüze yönelik iş fırsatlarından haberdar olmak ve bu fırsatları  değerlendirmek isteyebilirsiniz. ''Ücretsiz Üyelikten Hizmet Veren Üyeliğe Geçiş'' yaparak iş yaptığınız kategoride, potansiyel müşterileriden gelen iş talepleri almaya başlarsınız.

Hizmet veren bir üyeliğe sahipseniz sektörünüze yönelik 2 ücretsiz kategoriyi ve 1 ili (İstanbul'da ilçeyi) dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Daha fazla kategori ve bölgeyi  profilinize ekleyerek potansiyel iş taleplerinizi arttırabilirsiniz(Sistemdeki güncel fiyatlar üzerinden dilediğiniz kadar kategori ve il/ilçe satın alabilirsiniz).

Hizmet veren firmaların kaliteli ve iş potansiyeli yüksek olan talepleri görmesi için;

Ücretsiz üyelik ile talep yapan(yeni iş fırsatı oluşturan) süreçte Müşteri Hizmetleri arama adımında yöneltilen bir kaç kısa soru ile taleplere/arzlara kalite puanı vermektedir. Puan değerlendirmesi sonucunda oluşturulan talep için kredi miktarı atanır. Hizmet veren firmaların kaliteli ve iş potansiyeli yüksek olan taleplere hizmet vermesi bu şekilde sağlanır.

Bilgilendirme; Faydabul.com tekil kullanıcılarla hizmet verenler arasında sadece buluşturma görevi üstlenir. Hizmet almak isteyenleri hizmet vermek isteyenlerle buluşturan iş modeline sahiptir. İş garantisi sunmaz.